Budućnost namučila favorita, „plave“ pokazale da mogu: Esbjerg morao da se bori za pobjedu

Ivana Godeč, FOTO Dejan Starčević/ŽRK Budućnost

Rukometašice Budućnost Bemaxa nisu uspjele da naprave iznenađenje protiv Esbjerga, ali su u 2. kolu Lige šampiona pokazale da su spremne da se bore sa najboljim evropskim ekipama.

Danski sastav je slavio u Podgorici 28:23, a kolika je razlika u odnosu na prošlu sezonu govori to što je duel istih rivala u minulom izdanju elitnog takmičenja, na istom mjestu, završen pobjedom Esbjerga 36:25.

Izgledalo je da će nešto slično da se dogodi nakon prvih 30 minuta, u kojima su gošće dominirale i pokazale klasu, a pritom su imale i raspoloženu golmanku Rike Poulsen, koja je upisala osam odbrana (16:11).

Međutim, nakon odmora probudile su se „plave“ i prvi dio drugog poluvremena odigrale u velikom stilu. Odbrana je bila čvršća, napad bolji i tečniji, počela je da brani i Armel Atingre, pa je prednost favorita istopljena do izjednačenja 21:21 u 47. minutu.

Nije, ipak, bilo snage za potpuni preokret i za trijumf nad jednim od kandidata za titulu prvaka Evrope.

Esbjerg je uhvatio ritam, druga golmanka Amali Miling odbranila sedmerac Matei Pletikosić i zicer Nini Bulatović, Nora Merk je razigravala u napadu, pa je deset minuta prije kraja bilo 21:24, a tri minuta kasnije 21:25.

Budućnost nije mogla ponovo da se vrati, borile su se djevojke Bojane Popović, dobro se branile, ali napad je stao u odlučujućim momentima.

Naš tim nije postigao gol više od šest minuta, a ekipa kao što je Esbjerg, puna kvaliteta i iskustva, to ne propušta…

Milena Raičević je postigla šest golova, Ivana Godeč četiri, po tri Katarina Džaferović, Nina Bulatović i Ivona Pavićević.

Deset golova za Esbjerg upisala je Heni Reištad, šest Marit Jakobsen.

U narednom kolu Budućnost 24. septembra gostuje Lokomotivi u Zagrebu.

Budućnost je na startu pobijedila turski Kastamonu u gostima 40:27.