Četvorka protiv Jermenije, crvene djevojke se raspucale pred meč odluke

Foto FSCG

Još jedan sjajan rezultat naših fudbalerki – omladinska (U19) selekcija ostvarila je drugu pobjedu u prvoj rundi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, na turniru koji se održava u Bosni i Hercegovini.

Djevojke koje vodi Ivan Tatar bile su ubjedljive protiv Jermenije 4:0, nakon što su na startu pobijedile Estoniju 2:0.

Meč za prvo mjesto u grupi i plasman u drugu fazu kvalifikacija igraju u ponedjeljak protiv domaće selekcije, koja, takođe, ima dva trijumfa, nad Jermenijom (13:0) i Estonijom (4:0).

U današnjem meču u Mostaru nije bilo neizvjesnosti, „crvene“ su dominirale od starta, stvarale šanse, da bi za deset minuta – od 26. do 36. – postigle četiri gola.

Sara Simonović je otvorila utakmicu, a zatim upisala dvije asistencije – Jeleni Petrović, pa Jeleni Ralević.

Četvrti gol djelo je Nejle Bicić.

Simonović, Petrović i Ralević imaju po 17 godina, Petrović je godinu starija.

U nastavku su djevojke igrale oprezno, čuvale snagu za meč odluke protiv domaćina i favorita grupe.

U selekciji koja igra u BiH nisu igračice koje nastupaju za najjaču našu selekciju, golmanka Anastasija Krstović i Anđela Tošković, koja je juče postigla gol protiv Azerbejdžana u pobjedi 2:0.