Crna Gora bez sreće u penal seriji, Merdović i Drešaj pogađale protiv Sjeverne Makedonije

Mlade crnogorske fudbalerke, članice U 16 reprezentacije, poražene su od Sjeverne Makedonije nakon penal serije u prvom meču razvojnog turnira u Bugarskoj.

Meč je u regularnom dijelu završen 2:2.

Crna Gora je povela golom Jane Merdović u 22. minutu, da bi Makedonke preokrenule preko Nastasije Nakove i Teone Galabovske.

Na 2:2 u 56. minutu izjednačila je Angelina Drešaj.

Do kraja nije bilo promjena, a u penal-ruletu srećnije su bile rivalke, koje su slavile 5:4.

„Imali smo vođstvo, ali i zicer pri rezultatu 2:2. Ipak, bez obzira na rezultat, zadovoljan sam igrom. Većina igračica je dobila priliku, a tako će biti i u nastavku turnira“, kazao je selektor Mirko Marić.

Naša selekcija za dva dana igra protiv domaćina Bugarske (15), koja je danas na otvaranju pobijedila Sjevernu Irsku 10.

Crna Gora: Teodora Jovetić, Slavica Krstevska, Elda Bralić, Jelena Nikčević, Jana Merdović, Maša Tomašević, Angelina Drešaj, Vladana Boričić, Almedina Kalač, Sofija Beatović, Dunja Bojanić.

Igrale su još: Ena Spahić, Azra Duraković, Anastasija Zarubica, Andrea Bukvić, Ajla Frljučkić i Marija Božović.