Pratite nas

Fudbal

Crna Gora u velikom stilu protiv Makedonije, Angelina Drešaj i Maša Tomašević riješile meč

Foto FSCG/Filip Roganović

Ženska kadetska fudbalska reprezentacija odigrala je odličnu utakmicu i upisala lijepu pobjedu nad Sjevernom Makedonijom 3:1 na stadionu Grblja u Radanovićima.

Nakon što je prije dva dana duel istih rivalki završen 3:3, djevojke Mirka Marića su u drugom kontrolnom meču pokazale još više i napravile odličnu uvertiru za turnir UEFA B Lige, koji se u martu igra u Crnoj Gori, a na kome će igrati protiv Andore, Litvanije i Bjelorusije.

U drugom kontrolnom meču efikasna je bila Angelina Drešaj, upisala se i kapitenka Maša Tomašević.

Drešaj je u 12. minutu dovela “crvene” u vođstvo.

Početkom nastavka, u 47. minutu, izjednačila je Emili Mitkovska, ali je pet minuta kasnije Angelina Drešaj ponovo pogodila za 2:1.

Angelina Drešaj; Foto FSCG/Filip Roganović

Maša Tomašević je desetak minuta prije kraja postavila konačan rezultat i ovjerila trijumf Crne Gore.

Meč su počele Teodora Jovetić – Elda Bralić, Vladana Boričić, Ana Vlahović, Amra Luković, Angelina Drešaj, Azra Orahovac, Aleka Balević, Maša Tomašević, Darija Čižek.

U nastavku su igrale Anja Jovanović, Iris Dizdarević, Andrea Bućković, Jovana Radović, Sara Tadić, Anastasija Zarubica, Helena Živković, Ena Spahić, Almedina Kalač i Sofija Beatović.