Pratite nas

Odbojka

„Crvene“ bez šansi protiv šampiona Evrope

FOTO odbojka.me

Mlade odbojkašice Crne Gore poražene su u posljednoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od selekcije Turske, aktuelnog prvaka Evrope za ovu generaciju, rezultatom 3:0 (25:14, 25:20, 25:16).

Crna Gora je u prvom setu vodila 11:7, a do kraja seta osvojila još samo tri poena.

Iako je Turska vodila u drugom setu, izabranice selektora Radusinovića su se brzo vratile u igru i nakon dva sjajna asa Simone Petranović, pri rezultatu 13:12 za Crnu Goru, natjerale su selektora Turske da zatraži tajm-aut.  Imale su naše odbojkašice prednost 15:12, ali su Turkinje opet preuzele vođstvo i riješile ovaj dio igre u svoju korist (25:20).

Odbojkašice Crne Gore nisu imale snage da ugroze Tursku u trećem setu, koja je imala stalnu prednost i set privela kraju (25:16), a time i postavila konačan rezultat 3:0.

Turska je ovom pobjedom i definitivno izborila plasman na U21 Evropsko prvenstvo.

U timu Crne Gore istakla se Simona Petranović sa 19 osvojenih poena.

U prvoj utakmici trećeg kola grupe E, selekcija Portugala je slavila nad Islandom rezultatom 3:0 (25:14, 25:9, 26:24).

Turska – Crna Gora 3:0 (25:14, 25:20, 25:16)

Podgorica – Dvorana “Verde Complex”. Gledalaca: 100 Sudije: Alin Mateizer (Rumunija) i Emmanouil Georgidas (Grčka).

Crna Gora: Tvrdišić 3, Labović (libero), Bojić 2, Dragović (libero), Rakočević , Madžgalj, Vukoslavčević 1, Petranović 19, Tuševljak 5, Vukčević 2, Uskoković 6, Šušić 3.

Turska: Hacimustafaoglu 12, Adali, Tasdemir 3, Bukmen 15, Ozden 10, Eroktaj 1, Sengun 3, Kiran, Kurt 14, Soner 14, Ajgun, Guctekin.