Pratite nas

Tenis

Danka ispunjava snove pod suncem Pariza – Srušila Šmidlovu i čeka najbolju teniserku planete

Uspjeh karijere Danke Kovinić na šljaci Rolan Garosa – najbolja crnogorska teniserka plasirala se u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske.

Danka je u dva seta sa 6:3, 7:5 savladala Slovakinju Anu Karolinu Šmidlovu, nakon sat i 49 minuta igre.

Prvi set bio je izjednačen u prvih pet gemova, nakon kojih je Šmidlova vodila 3:2, a onda je Kovinićeva preuzela kontrolu, osvojila četiri gema u nizu i u velikom stilu privela uvodni dio igre u svoju korist.

U drugom setu Danka je napravila brejk za 5:3, ali je potom propustila šansu da svojim servisima zaključi meč.

Zatim je uslijedio dug gem kod 5:5, koji je ipak uspjela da dobije naša teniserka i prebaci pritisak na protivnicu.

Šmidlova ga nije izdržala, Kovinićeva je stigla do 15:40 i iskoristila prvu meč loptu.

Nakon što je u januaru uspjela da dođe do treće runde Australian opena, Danka je sada isti uspjeh ponovila u Parizu.

U borbi za plasman u osminu finala vjerovatno je čeka prva igračica svijeta Iga Švjontek, koja se danas sastaje sa Alison Riske.

Koliko će biti teško u potencijalnom meču sa Poljakinjom svjedoči činjenica da je najbolja teniserka planete izgubila samo set u posljednja dva mjeseca.

Danka će meč trećeg kola Rolan Garosa odigrati u subotu.