Fenomenalno izdanje i ubjedljiva pobjeda crnogorskih fudbalerki

Prva provjera u 2023. bila je i više nego uspješna za naše fudbalerke. Ubjedljiva pobjeda Crne Gore protiv Moldavije 6:1.

Odlično izdanje izabranika Mirka Marića i još jedna potvrda koliko smo opasniji u napadu kada su tu Armisa Kuč i Slađana Bulatović.

Misa je već u prvom minutu golom krunisala povratak u nacionalni tim.

To je bio rezultat prvog poluvremena jer je moldavska golmanka Natalija Munteanu odbranila zicere Bulatović i Anji Popović.

Već na startu drugog dijela Kuč je izborila penal, a Slađa Bulatović bila je precizna sa bijele tačke.

Jedini gol za gošće dala je Irina Topal udarcem sa 25 metara u 62. minutu.

Finiš meča protekao je u dominaciji Crnogorki. Dale su naše četiri gola za pola sata.

Kuč je u 64. minutu pogodila za 3:1, a upisala se i Jelena Vujadinović poslije kontranapada deset mintua prije kraja.

Onda je na scenu stupila Nikolina Caković, zamijenila je Kuč i dala dva gola u pet minuta.

Isti rivali sastaće se u subotu od 12 sati.

CRNA GORA – MOLDAVIJA 6:1

Trening kamp FK Budućnost, Podgorica.

Sutkinja: Tanja Račić (Bosna i Hercegovina)

Strelkinje:
1:0 – Armisa Kuč 1’, 2:0 – Slađana Bulatović (p) 50’, 2:1 – Irina Topal 61’, 3:1 – Armisa Kuč 64’, 4:1 – Jelena Vujadinović 79’, 5:1 – Nikolina Caković 82’, 6:1 – Nikolina Caković 85’

Crna Gora: Anastasija Krstović, Aleksandra Popović (od 62. Milica Radunović), Maja Šaranović, Marija Maraš (od 62. Helena Božić), Slađana Bulatović, Jasna Đoković (od 62. Jelena Vujadinović), Jelena Karličić, Armisa Kuč (od 81. Nikolina Caković), Jovana Sarić (od 81. Tanja Malesija), Darija Đukić, Nađa Stanović (od 75. Andrea Janjušević).
Selektor: Mirko Marić.

Moldavija: Natalija Munteanu (od 65. Jevgenija Dumic), Kristina Ćeresku, Karina Dioban (od 46. Valerija Virlan), Franćeska Kovali (od 46.Felicija Gucu) , Danijela Mardari, Karolina Tabur, Violeta Micul, Nadežda Kolenisćenko, Anastasija Sivobolova, Irina Topal, Julijana Kolnik (od 72. Veronika Koluhari).
Selektor: Eduard Blanuca.