Golčina Anastasije Rakočević, vođstvo na poluvremenu, pa poraz Crne Gore od Bugarske

FOTO FSCG

Naša omladinska (U19) ženska fudbalska selekcija poražena je od Bugarske 2:1 u posljednjem kolu grupe B 4 kvalifikacionog turnira za Evropsko prvenstvo.

Crna Gora je u prvom kolu pobijedila Azerbejdžan 4:0, u drugom je poražena od Letonije 5:1, pa je zauzela treće mjesto u grupi. U elitnu grupu A ide Bugarska, sa maksimalnim učinkom.

Djevojke koje je na turniru u Rigi vodio Ivan Tatar odigrale su odličnih 45 minuta protiv favorizovane Bugarske, a od 38. minuta vodile.

Anastasija Rakočević je efektnim udarcem sa 13-14 metara iskosa sa desne strane pogodila bliži ugao gola rivalki, nakon odlične akcije i asistencije Nađe Doknić.

U nastavku su “crvene” popustile, posebno u prvih 20-ak minuta. Izjednačila je Plamena Penčeva, slučajno, u želji da centrira, a preokrenula Preslava Ivanova iz kontranapada.

Do kraja naše igračice nisu uspjele da naprave pritisak i eventualno izbjegnu poraz.

Crna Gora: Jovana Žugić – Vlada Milović, Tanja Malesija, Anastasija Rakočević – Nela Kolić (46. Jelena Radević), Anđela Golubović, Katarina Čađenović, Sanija Pačariz – Nađa Doknić, Tatjana Osmajić, Ana Krivokapić (69. Mia Baturan).