Nova goleada fudbalerki: Crna Gora ponovo razbila Farska Ostrva

Cilj postavljen pred start kvalifikacija za EURO je ispunjen – Crna Gora je nakon Andore savladala i Farska Ostrva, 5:1 bilo je pod Goricom za tim Mirka Marića, pa je uz gol razliku 11:2 naš nacionalni tim sjajno otvorio ciklus za prvenstvo Evrope.

Iako su naše diktirale tempo, gošće sa sjevera Evrope povele su u 10. minutu, kada je Suniva Kristijansen sa distance dala lijep pogodak.

Naše su uzvratile sedam minuta kasnije – udarac Medine Dešić odbila je golmanka Ejegerd Mikelsen, a akciju je pratila Maša Tomašević i izjednačila.

Preokret je kompletiran u finišu prvog dijela. Veliki dio posla odradila je Jasna Đoković, koja je uposlila Misu Kuč, a ona driblala golmanku Faranki i pogodila mrežu.

U nastavku su naše nastavile da diktiraju tempo i kao proizvod takve igre, stigla su još dva pogotka.

Prvi je djelo Armise Kuč – sve je sama odradila, namjestila se i pogodila dalji ugao.

U strelkinje se u 84. minutu upisala Jasna Đoković. Medina Dešić osvojila je loptu, uslijedio je odličan centaršut, koji je iskoristila golgeterka Splita.

Konačan rezultat postavila je u sudijskoj nadoknadi Medina Dešić, koja je glavom lobovala golmanku gošći iz teške pozicije.

Crna Gora nakon dva kola kvalifikacija ima šest bodova, a sljedeći meč igra 31. maja na terenu Grčke, glavnog rivala u borbi za prvo mjesto u grupi.