Borilački sportovi

Heleni bronza u Veneciji

Helena Backović

Novi uspjeh talentovane Helene Backović – crnogorska karatistkinja osvojila je bronzanu medalju u konkurenciji kadeta na turniru Svjetske lige u Veneciji.

U kategoriji do 47 kilograma Helena je u meču za treće mjesto savladala Italijanku Valentinu Marući.

Borba je završena neriješenim rezultatom 3:3, ali je pobjeda pripala našoj karatistkinji jer je osvojila prvi bod u meču.

Na putu ka medalji Helena je savladala Hadiju El Asri iz Italije sa 4:0, Mariju Kolado Eheu još ubjedljivije sa 5:0, a potom je bila bolja od Italijanke Aleksandre Bozi 4:2.

Izgubila je meč četvrtfinala od Oihan Apelaniz iz Španije 4:2, ali je ona plasmanom u finale omogućila našoj karatiskinji da kroz repesaž dođe do odličja.