Pratite nas

Rukomet

Japan iznenadio „lavice“

Poslije ubjedljive pobjede nad Angolom, naše rukometašice iznenađujuće su poražene od Japana 29:26, u drugom kolu Olimpijskih igara.

Nisu „lavice“ odigrale na nivou iz uvodnog meča u Tokiju. Osim u prvim 15 minuta kada je naš tim vodio 10:6, ostatak utakmice prošao je u znaku Japanki.

Blistala je među stativama Kametani, uz sjajan učinak sa krila Ikehare i Hare.

Kada su Japanke u finišu prvog poluvremena preokrenule na 15:14, nije se očekivalo da i poslije odmora nastave u visokom ritmu.

Nažalost, to su uradile, brzo stekle visoku prednost od pet golova, a svi pokušaji naših djevojaka da se vrate u utakmicu, nisu dali rezultat.

Izostao je pravi učinak krila, Jovanka Radičević dala je četiri gola iz sedmerca, Majda Mehmedović dala je samo jedan, dok je Dijana Mugoša upisala dva pogotka.

Najefikasnija u našem timu bila je sa šest golova Tanja Brnović, četiri je dala Ema Ramusović, a utisak je da je samo igra preko pivota davala rezultat u napadu.

Fenomenalna Sakura Kametani utakmicu je završila sa 21 odbranom, a pomenuta krila Nozomi Jara i Ajaka Ikehara dale su po šest golova.

Već za dva dana od 9.15 „lavice“ čeka veliki ispit, meč protiv sjajne Norveške.