Ostali Sportovi

„Lavice“ izgubile od Hrvatske: Poraz u finišu posljednjeg testa pred Svjetsko prvenstvo

Tanja Brnović na meču sa Hrvatskom, FOTO Hrvatski rukometni savez

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od domaćina Hrvatske 26:25 u drugom meču Croatia kupa i posljednjoj provjeri pred Svjetsko prvenstvo.

“Lavice” su juče pobijedile Kongo 33:26, a iz Hrvatske putuju u Helsingborg na mečeve prve faze rukometnog Mundijala.

Hrvatice, koje su praktično i viđeni rival u drugoj rundi šampionata svijeta, do pobjede su došle u finišu utakmice, u kome su uglavnom vodile sve vrijeme.

Naš tim je poveo 1:0, imao je 9:8 u 14. minutu, kada je hrvatski tim serijom 4:0 okrenuo na 12:8, a prednost čuvao sve do posljednjih pet minuta.

“Lavice” su se vratile u meč, nakon pogotka Jelene Despotović za 23:23 u 54. minutu.

Uslijedila je, međutim, druga mini-serija domaćina, koji je sa dva gola nezadržive Tine Barišić i jednim Klare Birtić pobjegao na 26:23 i riješio pitanje pobjednika.

Crna Gora je u posljednjih minut i po preko Ivane Godeč i  Nine Bulatović smanjila, ali nije bilo vremena za preokret.

Nina Bulatović je sa pet golova bila najefikasnija u našem timu, četiri je postigla Dijana Mugoša, po tri Đurđina Malović i Tanja Brnović, po dva Ivona Pavićević, Jelena Despotović, Tanja Ivanović i Itana Grbić, po jedan Ivana Godeč i Matea Pletikosić.

Marina Rajčić i Marta Batinović su branile po poluvrijeme i upisale po četiri odbrane.

U sastavu Hrvatske sedam golova Tine Barišić, četiri Ćamile Mićijević.

Crna Gora će prvi meč na SP odigrati u četvrtak od 18 sati protiv Kameruna, dva dana kasnije je duel sa Paragvajem u istom terminu.

Posljednji meč u grupi B je 4. decembra protiv Mađarske.