„Lavice“ od minus devet do minimalnog poraza, u četvrtfinalu vjerovatno protiv Ruskinja

Crnogorske rukometašice poražene su od Holandije 30:29 u posljednjem kolu grupne faze olimpijskog turnira i u četvrtfinalu će igrati protiv ruske selekcije.

„Lavice“ će sa trećeg mjesta u nokaut fazu, osim ukoliko Japan ne šokira Norvešku u posljednjem meču naše grupe, koji počinje u 14.30.

Crna Gora je u današnjem meču do polovine prvog dijela ravnopravno parirala Holanđanka, da bi svjetske prvakinje do poluvremena stekle pet golova prednosti, 17:12.

Ni početak drugog poluvremena nije obećavao jer je Holandija otišla na maksimalnih devet golova viška kod rezultata 25:16.

„Lavice“ se tada nisu predale, zaigrale su čvrsto u odbrani i odličnim rješenjima u napadu uspjele da smanje na 30:29, na 10 sekundi prije kraja, ali je bilo prekasno da se izbjegne poraz.

Međutim, raduje reakcija tima pred odlučujući dio takmičenja u Tokiju, kada će se odlučivati o medaljama.

U našem timu osam golova Jovanke Radičević po pet Tanje Brnović i Đina Jauković, dok su po četiri pogotka dale Majda Mehmedović i Jelena Despotović.

Sa druge strane, pet golova Van Der Hejden, četiri je dodala Bont.

Susreti četvrtfinala na programu su u srijedu.