„Lavice“ prespavale 30 minuta, pa se razigrale u nastavku: Ubjedljiva pobjeda nad Bugarskom kao uvod u događaj godine

Jelena Despotović, FOTO Stefan Ivanović

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore ostvarila je drugu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo – očekivano, slavila je protiv Bugarske u gostima 34:20, nakon što je na startu bila bolja od Turske u Podgorici 39:23.

Poput meča sa Turskom, tim Bojane Popović je i u duelu sa Bugarskom „prespavao“ prvo poluvrijeme, promašivao mnogo šuteva, bio dekoncentrisan u odbrani, tako da je 30 minuta proteklo u ravnopravnoj igri, u kojoj je naš tim u finišu stekao dva gola prednosti 13:11.

Drugi dio – druga priča. Čim su se „lavice“ uozbiljile uslijedila je serija – 7:0 na startu nastavka, za 20:11, pa je do kraja to bio samo jači trening.

Po šest golova upisale su Matea Pletikosić i Nina Bulatović, po tri Ivona Pavićević, Itana Grbić, Ivana Godeč i Nikolina Vukčević, po dva Jelena Despotović, Dijana Mugoša i Nada Ćorović, a po jedan Nikolina Marković i Andrijana Popović.

Marina Rajčić i Marta Batinović imale su po osam odbrana.

Tako je Crna Gora završila dvije zvanične provjere pred događaj godine, Svjetsko prvenstvo koje se igra krajem novembra i u prvoj polovini decembra, a na koji ide kao zvanično trećaplasirana selekcija Evrope.