Majstorije Ivane Boričić: Crna Gora ubjedljiva u premijernom meču naše ženske fudbalske selekcije na Cetinju

Ivana Boričić postiže gol makazicama; Foto FSCG/Savo Prelević

Prijestonica je prvi put ugostila jednu našu žensku selekciju i bila srećna U 19 reprezentaciji, koja je u prijateljskom meču pobijedila Sjevernu Makedoniju 3:1.

Meč je obilježila kapitenka Ivana Boričić sa dva spektakularna gola u prvom poluvremenu.

U 13. minutu Ivana je efektno, makazicama nakon centaršuta sa desne strane poslala loptu u donji ugao.

Desetak minuta prije kraja prvog dijela sjajno je izvela slobodan udarac sa 25 metara – pod prečku za 2:0.

Majstorije kapitenke napravile su razliku u prvih 45 minuta, koje je obilježila čvrsta igra, bez mnogo opasnih akcija, a u kojima su gošće preko kapitenke Vese Sele mogle da smanje na 2:1 – odlično je reagovala naša golmanka Jovana Žugić.

Drugo poluvrijeme Crna Gora je počela u pravom ritmu, dominirala je, a odiličan početak krunisala golom Anastasije Rakočević koja je iskosa sa lijeve strane provukla loptu ispod makedonske golmanke za velikih 3:0.

Anastasija Rakočević daje gol za 3:0; Foto FSCG/Savo Prelević

Izabranice Mirka Marića bile su mnogo bolje u nastavku, ali su gošće iznenada dobile šansu da smanje, 15-ak minuta prije kraja, kada su dobile penal zbog igranja rukom Jelene Radević.

Međutim, gol je spriječila Marija Vuković, sjajnom odbranom je zaustavila šut Biljane Paneske sa 11 metara.

Marija Vuković brani penal; Foto FSCG/Savo Prelević

U posljednjim trenucima meča, Makedonke su ipak ublažile poraz, golom Stefanije Veselinove glavom nakon kornera.

Crna Gora i Makedonija odigraće drugi prijateljski meč u ponedjeljak od 11 časova takođe na Cetinju.

Crna Gora: Jovana Žugić, Anđela Golubović, Ana Krivokapić, Slavica Krsteska, Ivana Boričić, Larisa Đurković, Katarina Čađenović, Tatjana Osmajić, Nađa Doknić, Anastasija Rakočević, Vlada Milović.

U drugom poluvremenu su igrale Marija Vuković, Sanija Pačariz, Nela Kolić, Mia Baturan, Tamara Milović, Marija Kavaja, Jelena Radević, Tijana Janković, Bojana Tomašević.