Medina i Lajpcig se još nadaju plasmanu u Bundesligu, odluka u posljednjih 90 minuta

Dan nakon što su fudbaleri Lajpciga osvojili prvi trofej u istoriji kluba, slavili u Kupu Njemačke, fudbalerke Red Bulovog tima ostvarile su ubjedljivu pobjedu u meču pretposljednjeg kola druge lige, ali nemaju velike šanse da se dokopaju Bundeslige.

Lajpcig je slavio protiv Gitersloha 6:1, a pobjedu upisao i drugoplasirani Mepen, koji uoči odlučujućih 90 minuta ima dva boda više na poziciji koja vodi u elitni rang.

U posljednjem kolu Lajpcig gostuje Duizburgu, koji je osigurao plasman u Bundesligu, mora da pobijedi i da vjeruje da Borusija Boholt može da iznenadi ekipu Mepena u gostima.

U današnjoj pobjedi Lajpciga učestvovala je i naša Medina Dešić, koja je igrala posljednjih pola sata.

Lajpcig je, inače, gubio na poluvremenu, a za sedam minuta igre u nastavku postigao četiri gola i osigurao trijumf.