Mlade fudbalerke podbacile na Baltiku nakon odličnog starta: Ubjedljiv poraz od Letonije

Anastasija Rakočević je postigla jedini gol za Crnu Goru; Foto FSCG

Nakon ubjedljive pobjede na startu nad Azerbejdžanom (4:0), naša ženska omladinska fudbalska selekcija doživjela je težak poraz od domaćina Letonije 5:1 u 2. kolu grupe B 4 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Djevojke koje na turniru vodi Ivan Tatar dobro su počele meč, imale niz opasnih situacija i prilika, ali je od 41. minuta sve krenulo po zlu. Tada je kapitenka Tanja Malesija nesrećno zatresla svoju mrežu i Letonke su na odmor otišle sa prednošću.

Duplirale su je početkom nastavka, golom najbolje igračice Amelije Lipšane.

Nadu “crvenima” dala je Anastasija Rakočević lijepim golom sa 20-ak metara u 60. minutu, smanjivši na 2:1.

Međutim, to je bilo sve – do kraja su domaće igračice postigle čak tri gola, iskoristivši brojne greške u odbrani našeg tima.

Lipšane iz penala, Vuškane i još jedan autogol Malesije i Crna Gora je doživjela neočekivano ubjedljiv poraz.

„Ušli smo loše u utakmicu, bili smo nesigurni, a protivnik fizički jači i brži. Ipak rezultat je previsok, iako i nijesmo zaslužili nešto više zbog naše igre. Primili smo bizarne golove, dva autogola, dva iz jedanaestrca, tako da smo praktično sami sebe pobijedili“, kazao je Ivan Tatar.

Turnir u Letoniji, Crna Gora završava u utorak od 12 sati utakmicom protiv Bugarske, koja ima dvije pobjede – 4:1 protiv Letonije i 1:0 protiv Azerbejdžana.

Crna Gora: Jovana Žugić – Sanija Pačariz, Tanja Malesija, Vlada Milović – Mia Baturan (46. Jelena Radević), Anastasija Rakočević, Anđela Golubović (86. Marija Kavaja), Katarina Čađenović – Tatjana Osmajić, Tamara Milović (46. Nela Kolić), Ana Krivokapić.