Mlade fudbalerke poražene u finišu, Jana Merdović dala gol i povrijedila se

Azra Orahovac; foto: FSCG/Filip Roganović

Mlađa ženska kadetska (U16) fudbalska selekcija porazom je završila nastup na UEFA razvojnom turniru na Malti.

Bolje od naše reprezentacije bila je Bugarska 2:1 u neizvjesnom meču, koji je odlučen u finišu.

Crna Gora je povela u sedmom minutu, golom Jane Merdović iz penala, koji je iznuđen nakon lijepe akcije i dobro posloženog napada.

U 20. minutu Jana Merdović je zbog povrede morala da izađe sa terena, a od sredine prvog poluvremena Bugarska je bila bolja i imala nekoliko prilika da izjednači.

Naše djevojčice su, međutim, do 79. minuta čuvale vođstvo. Tada je poravnala Magdalena Taneva, a dva minuta prije kraja autogol je postigla Ana Vlahović pa je Bugarska preokrenula i slavila.

“Počeli utakmicu odlično, imali posjed, vršili  pritisak na protivničkoj polovini i zasluženo poveli. Jana Merdović je zatim morala da izađe zbog povrede, a zbog crvenog nije igrala Amra Luković, zbog čega smo u zadnjoj liniji bili hendikepirani. U U drugom poluvremenu smo izvršili četiri izmjen, zbog minutaže i propozicija ,držali se do finiša, a nakon izjednačenja iz naše greške primili drugi gol. Šteta je što smo turnir završili porazom, da smo izvukli nerješeno izvodili bi se penali, ali najbitnije da se Jana brzo oporavi, a da su ostale djevojčice zdrave završile takmičenje. Sve su imale zadovoljavajuće minutažu i svaka može sama da vidi na kojem je nivou u ovom momentu, te da po povratku nastave sa radom i da kroz rad ispravljaju greške”, kazao je Zdravko Jauković, koji je vodio ekipu na Malti.

Crna Gora je na startu pobijedila Maltu 2:0, a u drugom kolu izgubila od Andore 4:1.

Crna Gora: Senita Kalač, Andrea Bućković (46. Iva Miličković), Sara Đorđević (50. Darija Čižek), Elda Bralić (60. Sara Tadić), Ana Vlahović, Aleka Balević, Ena Spahić (50. Helena Živković), Iris Dizdarević (60. Jovana Radević), Azra Orahovac, Angelina Drešaj, Jana Merdović (20. Anđela Bešović).