Odbojka

Mlade odbojkašice bolje od BiH, propustile šansu za maksimalnu pobjedu

Slavlje naših odbojkašica: FOTO odbojka.me

Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas u Sarajevu selekciju Bosne i Hercegovine 3:2 (25:23, 25:22, 23:25, 22:25 i 15:11), u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

To je prvi trijumf crnogorskih juniorki na turniru, nakon jučerašnjeg startnog poraza od Švajcarske 3:2.

Imale su izabranice Zlatka Ćaćića priliku da susret dobiju maksimalnim rezultatom, koji bi im donio najmanje drugo mjesto u grupi, a u nekom dobrom spletu okolnosti možda i prvu poziciju, jer su, poslije sjajno odigrana prva dva seta, u trećem vodile 23:20 i bile na dva poena do 3:0.

Domaće igračice su, međutim, upisale pet uzastopnih poena na servis Snežane Manojlović i dobile set sa 25:23.

BiH je dobila i četvrti set, ali su Lara Jovović, Natalija Vlaović i drugarice imale snage, znanja i nerava da u finišu petog seta zaigraju najbolje, osvoje četiri poena, a rival samo jedan, i osvoje taj dio igre rezultatom 15:11, a time dobiju i meč.

Crna Gora će sjutra biti slobodna, dok će posljednji meč na turniru odigrati BiH i Švajcarska.

Plasman u narednu rundu izboriće najbolje dvije selekcije sa turnira.

Bosna i Hercegovina – Crna Gora 2:3

Sarajevo – Arena “Hills” Ilidža. Gledalaca: 500. Sudije: Cevril Ebu Kaja (Turska) i Eleni Danilidu (Grčka). Rezultat po setovima: 23:25, 22:25, 25:23, 25:22, 11:15

Bosna i Hercegovina: Terzić 9, Lažetić 1, Katalina 8, Maslo, Brašnić (libero), Buljubašić 9, Manojlović 7, Rendić 22, Koprivica (libero), Kovačević 7, Nuhbegović 5, Klopić 4.

Crna Gora: Madžgalj (libero), Krivokapić 1, Rudan, Krunić (libero), Vlaović 20, Jovović 24, Dragojević 6, Davidović, Krgović, Božović, Leovac 12, Ražnatović 4.