Rukomet

Ode i posljednja šansa, Budućnost je predaleko od ozbiljne evropske priče

Kalidijatu Nijakate na meču sa Debrecinom; FOTO Dejan Starčević

I posljednja nada je ugašena, rukometašice Budućnosti daleko su od ozbiljne evropske priče ove sezone.

U direktnom duelu za mjesto broj šest u grupi, posljednje koje vodi u osminu finala, Budućnost je na svom terenu poražena od Debrecina – 27:21. A bila joj je potrebna pobjeda da bi ostala u igri pred finiš grupne faze.

To znači da „plave“ sigurno neće moći do osmine finala Lige šampiona, ni po čemu nisu ni zaslužile.

Ostale su na samo tri boda iz 10 mečeva, Debrecin ima devet, do kraja će se odigrati još četiri kola i sezona će biti gotova…

Budućnost je odlično počela meč, povela je 3:0, prvi gol primila u 11. minutu, a onda za manje od 180 sekundi gošće su preokrenule na 4:3.

Na poluvremenu je bilo 11:11, još jedno izjednačenje viđeno je u nastavku – 12:12, a od tada je sve bilo u znaku mađarskog tima, koji je pokazao da je mnogo bolji…

Greta Kačor je upisala devet golova za Debrecin, Kalidijatu Nijakate osam, Ivona Pavićević pet, a Ivana Godeč četiri gola za Budućnost.

Uprkos ubjedljivom porazu najbolja igračica Budućnosti bila je golmanka Armel Atingre, koja je upisala 15 odbrana.