Tenis

Podvig Nađe Knežević: 11 godina, 12 pobjeda i tri trofeja – najbolja u svim mlađim kategorijama

FOTO Privatna galerija

Mlada teniserka Nađa Knežević ostvarila je pravi sportski podvig – osvojila je tri titule šampionke Crne Gore u istoj godini.

Njen talenat je odavno prepoznat, ali impresivno zvuči podatak da je Nađa sa samo 11 godina prvakinja u konkurenciji igračica do 12, 14 i 16 godina!

Do tri pehara došla je serijom od 12 pobjeda.

Nađa Knežević

Nađa Knežević trenira tenis od šeste godine, mašta da jednog dana bude prva na WTA listi.

Do sada je osvojila preko 40 turnira, na domaćoj i međunarodnoj sceni.

Najznačajniji turnir koji je osvojila čak dva puta je Champions Bowl u Umagu, koji je opisuje kao nezvanično svjetsko prvenstvo za mlađe teniserke i tenisere.

Prije tri godine je bila najbolja u konkurenciji igračica do devet godina, a u septembru 2023. slavila je u U 11 konkurenciji.