Poraz i za kraj najvećeg izazova za naše mlade fudbalerke: Italija kažnjavala sve greške

I treći ubjedljiv poraz doživjele su mlade crnogorske fudbalerke na kvalifikacionom turniru elitne runde – kadetska reprezentacija izgubila je od Italije 10:0 u posljednjem meču grupe 7.

Prethodno je poražena od Holandije i Portugala.

Kao i u prva dva meča, „crvene“ su imale periode u kojima su potpuno padale.

Ovoga puta to se događalo između 23. i 38. minuta, kada su primile čak šest golova, pa u posljednjih pet, kada su Italijanke postigle još tri. Dakle, za 20-ak minuta od ukupno 11 primile su devet pogodaka.

Plasman u elitnu rundu Crna Gora je izborila u septembru ubjedljivim pobjedama nad Albanijom (8:1) i Azerbejdžanom (6:1), ali je ova konkurencija, najjača u ženskom fudbalu, ipak preveliki zalogaj za naše mlade igračice.

Plasman na završni turnir izborila je Holandija, koja je u meču za prvo mjesto u grupi pobijedila Portugal 3:0.