Pratite nas

Rukomet

Prije sedam godina „plave“ dame su drugi put osvojile Evropu

Prije tačno sedam godina, rukometašice Budućnosti osvojile su titulu prvaka Evrope.

„Plave“ su 10. maja 2015. godine u finalu završnog turnira u Budimpešti pobijedile Larvik 26:22.

Već do poluvremena naše djevojke imale su velikih 14:8, a tu prednost nisu ispustile do kraja utakmice.

Katarina Bulatović predvodila je ekipu Dragana Adžića sa sedam golova, Majda Mehmedović je postigla šest, dok je Dragana Cvijić meč završila sa četiri pogotka.

Za najkorisniju igračicu finalnog turnira Lige šampiona proglašena je golmanka Budućnosti Klara Voltering, dok je Kristina Neagu podijelila priznanje za najbolju golgeterku sa Andreom Penezić.

Budućnost je prethodno tri godine ranije prvi put bila na krovu Evrope, kada je u dvomeču bila bolja od Đera.

Larvik – Budućnost 22:26 (8:14)

Budimpešta – „Laslo Pap arena“. Gledalaca: 5.000. Sudije: Horvat i Marton (Mađarska). Sedmerci: Larvik 7 (5), Budućnost 3 (1). Isključenja: Larvik 4, Budućnost 8 minuta.

Larvik: TOFT (11 odbrana), Hasanić (jedna odbrana), Larsen, A. HAMERSENG-EDIN 6, FRAFJORD 1, Sebstad-Molid, Brejvang, N. MERK 10 (4), G. HAMERSENG-EDIN 1, KOREN-RIGELHUT, Johansen, Brajstel 2, Suland 1 (1), T. Merk, Lund, SOLBERG 1.

Budućnost: VOLTERING (12 odbrana), Rajčić (jedan sedmerac), Žderić (jedan sedmerac), PETROVIĆ 3, NEAGU 3 (1), Nikolić, Dalbi, BULATOVIĆ 7, Ramusović, CVIJIĆ 4, MEHMEDOVIĆ 6, Despotović, Pavićević, Bizdra 1, KNEŽEVIĆ 2, Lazović.