Prošlo je šest godina: Evropa se 2015. poklonila damama u plavom

Prije tačno šest godina rukometašice Budućnosti pobijedile su u Budimpešti Larvik 26:22 i drugi put u istoriji postale šampionke Starog kontinenta.

Predvođene trofejnim stručnjakom Draganom Adžićem „plave“ su već do poluvremena riješile utakmicu jer su vodile 14:8, pa u nastavku nisu imale problema da privedu meč kraju i pokore Evropu.

„Plave“ su predvodile Katarina Bulatović sa sedam, Majda Mehmedović dala je šest, a Dragana Cvijić četiri pogotka.

Blistala je među stativama Klara Voltering sa 12 uspješnih intervencija.

Njemačka golmanka izabrana je za najbolju igračicu finalnog turnira u Budimpešti.

Budućnost je tom pobjedom ponovila uspjeh iz 2012. kada je u finalu elitnog akmičenja bila bolja od Đera i prvi put osvojila Ligu šampiona.

Larvik – Budućnost 22:26 (8:14)

Budimpešta – „Laslo Pap arena“. Gledalaca: 5.000. Sudije: Horvat i Marton (Mađarska). Sedmerci: Larvik 7 (5), Budućnost 3 (1). Isključenja: Larvik 4, Budućnost 8 minuta.

Larvik: TOFT (11 odbrana), Hasanić (jedna odbrana), Larsen, A. HAMERSENG-EDIN 6, FRAFJORD 1, Sebstad-Molid, Brejvang, N. MERK 10 (4), G. HAMERSENG-EDIN 1, KOREN-RIGELHUT, Johansen, Brajstel 2, Suland 1 (1), T. Merk, Lund, SOLBERG 1.

Budućnost: VOLTERING (12 odbrana), Rajčić (jedan sedmerac), Žderić (jedan sedmerac), PETROVIĆ 3, NEAGU 3 (1), Nikolić, Dalbi, BULATOVIĆ 7, Ramusović, CVIJIĆ 4, MEHMEDOVIĆ 6, Despotović, Pavićević, Bizdra 1, KNEŽEVIĆ 2, Lazović.