Srbija zadržala šansu za elitni rang, BIH i Hrvatska nemoćne protiv favoritkinja

Foto UEFA

Pored fudbalerki Crne Gore, koje su poražene od Sjeverne Irske 2:0 pod Goricom, još tri selekcije iz eks-Ju prostora igrale su danas prve mečeve baraža za plasman u viši rang Lige nacija.

Šansu da napravi korak dalje zadržala je samo Srbija, koja je u duelu za plasman u elitnu Ligu A, na svom terenu igrala 1:1 sa Islandom, a zaslužila mnogo više.

Srbija je povela golom Tijane Filipović, igračice subotičkog Spartaka, u 19. minutu, a a izjednačila je Hlin Eiriksdotir pet minuta kasnije.

Takođe u baražu za plasman u Ligu A, selekcija Bosne i Hercegovine nije imala šansi protiv Švedske, koja je u Zenici bila dominantna 5:0.

U istom rangu, Hrvatska nije mogla da se suprotstavi Norveškoj, koja je kao gost pobijedila 3:0.

Revanši su 27. februara.

U ostala dva meča baraža za Ligu B, u kome igra i naša selekcija, Ukrajina je bila sigurna na terenu Bugarske 4:0, a Slovačka bez problema savladala Letoniju 3:0 takođe u gostima.

To praktično znači da će Bugarska i Letonija, kao i Crna Gora, ostati u C Ligi…