Srećan rođendan: Budućnost u Dortmundu slavila prvu pobjedu u gostima ove sezone

Valerija Maslova; foto: Dejan Starčević (ŽRK Budućnost Bemax)

Nakon tri vezana teška poraza, a ukupno 11 na 12 mečeva, malo ko je očekivao da rukometašice Budućnost Bemaxa imaju čemu da se nadaju u Dortmundu.

Ali, u ovom timu, ipak, ima vatre i kvaliteta – podgoričke „plave“ savladale su Borusiju u gostima 34:30, i to zahvaljujući sjajnoj igri u 2. poluvremenu.

Prva pobjeda u gostima ove sezone ostvarena je na dan kada Budućnost slavi 73. rođendan. Simbolika je očigledna, veliki klub ne gubi sjaj tek tako…

Budućnost je u dosadašnjem dijelu sezone uglavnom gubila ritam, snagu i karakter u drugom dijelu utakmice, ovoga puta je drugih 30 minuta odigrala na veoma visokom nivou.

Domaći sastav je početkom nastavka poveo tri gola razlike, serijom 4:0, i izgledalo je da nema šansi da će ishod ovog meča biti drugačiji nego na svih prethodnih šest gostovanja.

Međutim, djevojke su se razigrale, odigrale ubjedljivo najbolju napadačku utakmicu ove sezone, a Valerija Maslova sa bekovske pozicije pokazala koliko je značajna za Budućnost i koliko je njen izostanak uticao na loše rezultate u prethodnim mečevima.

Počeo je preokret, Budućnost je povela 25:24 i više nije ispuštala prednost.

Maslova je dala deset golova, Nikolina Vukčević sedam (bez promašaja), šest Ivona Pavićević, pet Matea Pletikosić, a odlična na golu bila je Armel Atingre.

Budućnost nakon 13 mečeva ima dvije pobjede i 11 poraza, a u posljednjem kolo, naredne subote, dočekuje Podravku.