Težak početak i težak poraz „lavica“ od Slovenije: Minus deset za start SP

Sanja Premović: Foto: IHF

Težak poraz „lavica“ na otvaranju Svjetskog prvenstva – Slovenija je bila mnogo bolja, što govori i rezultat 28:18.

Znalo se da Crna Gora nije jaka kao nekad i da je Slovenija u ovom trenutku i sastavu čak i favorit, ali, ipak, dvocifren poraz niko nije mogao ni da pretpostavi.

Crna Gora je na početku vodila 4:3, a onda ušla u „blekaut“ – 15 minuta nije dala gol.

Amra Pandžić je branila sjajno, promašeno je mnogo zicera, a Slovenija, koju je odlično pripremio Dragan Adžić, se razletjela na terenu, igračla raznovrsno i atraktivno u napadu.

Odbrana Slovenki je bila čvrsta i agresivna, nije dozvolila saradnju bekova sa krilnim igračicama i pivotkinjama, znajući da Crna Gora nema moćne šutere.

Prednost rivalki je rasla iz minuta i minut, išla je i do 12 razlike, nije bilo dileme nijednog trenutka oko pobjednika, samo je bilo pitanje sa koliko će razlike Slovenija slaviti.

Itana Grbić je postigla šest golova iz 14 šuteva, a Jovanka Radičević sedam (pet iz sedmeraca), sve ostale zajedno – pet.

Ana Gros je upisala šest za Sloveniju, a Pandžić sa 13 odbrana dobila status igračice meča.