Odbojka

Turska prejaka za naše mlade odbojkašice

Ženska kadetska odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od selekcije Turske rezultatom 3:0 (25:6, 25:10, 25:16) u prvoj utakmici grupe A, 1. runde Zonskih kvalifikacija za U17 Evropsko prvenstvo.

Utakmicu su počele Kristina Vukčević, Andrijana Merdović, Sara Belojević, Lana Rakočević, Darja Popović i Anastasija Bogojević.

Na startu prvog i drugog seta, odbojkašice Turske napravile su značajnu prednost koju izabranice selektora Mladena Miladinovića nisu uspjele da dostignu, domaćin je poveo u setovima 2:0 (25:6, 25:10).

Jači otpor pružila je Crna Gora u trećem setu koji je, ipak, pripao selekciji Turske (25:16) za pobjedu rezultatom 3:0.

U dresu Crne Gore sedam poena osvojila je Darja Popović, dok je u selekciji Turske najbolja bila Eslem Jilmaz sa 20 osvojenih poena.

U četvrtak, U17 reprezentacija Crne Gore sastaje se sa Grčkom od 15:30 časova, u drugoj utakmici grupe A.

Turska – Crna Gora 3:0 (25:6, 25:10, 25:16)

Ankara – Sportska sala Bestepe.

Turska: Ujsalčan 2, Čiliz 1, Kaja 2, Kačmaz 9, Ozerol 2, Basaran, Esepasa, Jilmaz 20, Jener 2, Hasdemir 3, Tirpanči 6, Altintas, Čelin Kujan 5, Čejda Kujan 7.

Crna Gora: Vukčević 2, Merdović 2, Belojević 3, Lopičić, Šebek, M. Popović, Rakočević, Čičić, Knežević, D. Popović 7, Bogojević 3, Milojević.