Učinak crnogorskih fudbalerki: Helena Božić riješila derbi, Slađana Bulatović pogodila za Rajo Valjekano

Helena Božić; FOTO: zenskaliga.si

Crnogorske fudbalerke koje igraju u inostranstvu imale su dinamičan vikend, sa polovičnim uspjesima.

Slađana Bulatović, kapitenka nacionalne selekcije, postigla je gol za Rajo Valjekano u najjačoj španskoj ligi, ali nije uspjela da spriječi poraz „pčelica“ kod kuće od Real Sosijedada (3:1).

To je bio Slađanin drugi gol ove sezone, jedna je od najboljih igračica u ekipi, kojoj ne ide dobro – Rajo je pretposljednji na tabeli sa samo jednim bodom nakon šest kola.

Gol je ovog vikenda upisala i Helena Božić, vezna igračica slovenačkog Pomurja, i to u derbiju prvenstva protiv Olimpije u Ljubljani – 2:0.

Helena je otvorila put ka pobjedi u 62. minutu, a pet minuta kasnije gošće su ovjerile trijumf.

Pomurje ima maksimalnih 18 bodova iz šest mečeva, Olimpija ima isti skor, ali uz utakmicu više.

U Bjelorusiji, Armisa Kuč i Darija Đukić oprostile su se od titule, nakon ubjedljivog poraza Minska u gradskom derbiju od Dinama 4:0.

Kuč je igrala 90, a Đukić 86 minuta.

Armisa Kuč na meču sa Dinamom; FOTO: fcminsk.by

Medina Dešić, članica Lajpciga, igrala je u drugom poluvremenu utakmice sa Andernahom u porazu „Red Bull tima“ 1:0 na domaćem terenu. Lajpcig je član njemačke druge lige.

Poražena je i Jelena Karličić, sa norveškom Medkilom, na domaćem terenu od Grimštada 4:0.