Borilački sportovi

Una moćno do finala, u nedjelju za evropsko zlato

Una Raković; FOTO Karate savez Crne Gore

Una Raković plasirala se u finale Evropskog prvenstva u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore u Tbilisiju.

Una je na putu do finala u kategoriji preko 60 kilograma slavila protiv Izraelke Noge Varsesku 3:0, Marte Filipović iz Hrvatske 6:3, Maise Sridi iz Belgije 7:4 i u polufinalu protiv Francuskinje Evu Levie 2:0.

Protivnica kadetkinje Omladinca u meču za zlato u nedjelju biće Njemica Dalija Daud.

U katama, naš tim u sastavu Jovana Milić, Arijana Kočan i Kristina Bokovac izgubio je na startu od Italije, koja je zaustavljena u polufinalu.

Na startu pojedinačnog takmičenja u katama zaustavljena je Katarina Vlahović  od odlične Španjolke Džudit Nieto Anguera, koja je poražena u polufinalu i boriće se u nedjelju za bronzu.

U prvom kolu eliminisana je i juniorka Bara Jovana Milić, Vasilija Bijelović (Fokus, do 47), dok je Katarina Đukić (Gorštak, do 54) na startu pobijedila Azerbejdžanku Nargiz Jafarovu 10:0, ali je u narednoj borbi izgubila od Portugalke Leonor Gonkalveš 6:3.

Za sjutra predviđene su borbe u konkurenciji juniorki i mlađih seniorki.

Od juniorki boriće se Helena Backović (Omladinac, do 53), Nađa Boričić (Omladinac, do 66) i Jovana Damjanović (Omladinac, preko 66).

U konkurenciji mlađih seniorki nastupiće Danica Radovanović (Budućnost, do 50) i Jovana Stojanović (Bratstvo, do 68).