Vatrometan derbi: Budućnost i Ekonomist priredili golgeterski šou, plavo-bijele slavile 4:3

Sjajan meč u Podgorici, uzbudljiv derbi 13. kola ženskog fudbalskog šampionata i pobjeda Budućnosti nad Ekonomistom 4:3.

Budućnost je povela golom Helene Živković u devetom minutu, ali su djevojke Zdravka Jaukovića okrenule meč.

Autogol Sanije Pačariz sredinom poluvremena i pogodak kapitenke Jovane Sarić u 41. minutu i Ekonomist je poveo 2:1.

Do poluvremena je za 2:2 pogodila Angelina Drešaj.

U prvom napadu u nastavku, Budućnost je izborila penal, koji je realizovala Maša Tomašević, a kada je Enida Bošnjak pet minuta kasnije donijela prednost domaćem timu od 4:2 izgledalo je da je sve gotovo.

Gošće su, međutim, uzvratile preko Nađe Doknić za 4:3, ostalo je još pola sata i dosta vremena za nova golgeterska uzbuđenja, ali se rezultat nije mijenjao.

Budućnost je upisala desetu pobjedu, ima 30 bodova, tri manje od Breznice, koja sjutra ima lak posao u Danilovgradu protiv Zore.