Dobra igra nenagrađena: Promašene šanse i kiks u odbrani odveli u još jedan poraz

U19 fudbalska reprezentacija Crne Gore doživjela je drugi poraz u grupi 3 Lige B kvalifikacija za EP. Naše cure su izgubile od Letonije 1:0 uprkos tome što su opet igrale dobro.

Naša selekcija je i u drugom meču upisala poraz, a zaslužila je bez sumnje bolji rezultat. Ipak fali pravih rješenja u završnici kako bi se nagradila odlična igra u polju i konstantna inicijativa.

Gol koji smo primili ponovo je bio splet nesrećnih okolnosti, više nego neka velika opasnost. Golmanka Hrastovina nije jednu laku loptu do kraja iskonotrolisala, nekoliko fudbalerki oba tima bilo je u blizini i u toj gužvi Marković je zatresla našu mrežu.

Bio je to 29. minut, a samo četiri minuta kasnije imali smo najveću šansu u prvom poluvremenu.

Bicić je dobila odličnu loptu, bila na 16 metara sama protiv golmanke Letonije. Pokušala je da lobuje, ali je promašila okvir gola.

Crna Gora je i u drugom poluvremenu bila opasnija i bolji rival. Terenska inicijativa izrodila je nekoliko solidnih šansi.

Simonović i Janjušević su propustili šanse da poravnaju.

Na kraju i statistika dosta govori o inicijativi naših cura.

10 pokušaja ka golu naspram samo jednog rivalki, devet kornera u poređenju sa četiri protivnica…

Naš sastav je prije tri dana izgubio od Litvanije 1:0, a čeka ga duel sa Srbijom.