Jana Merdović vodila Mladost do novih pobjeda u kadetskoj ligi

Jana Merdović (foto: Privatna arhiva)

Fudbalerke Mladosti upisale su nove dvije pobjede i sa maksimalnim učinkom nakon šest kola liderke su kadetskog prvenstva Crne Gore.

Mlade fudbalerke podgoričkog kluba u mečevima 5. i 6. runde bile su bolje u derbiju od Budućnosti 2:1, a zatim ubjedljive protiv Durmitora 13:0.

U ova meča blistala je Jana Merdović, koja se sa tri gola primakla Angelini Drešaj iz Budućnosti na samo pogodak zaostatka u borbi za titulu najboljeg strijelca.

5. kolo

Budućnost – Mladost 1:2 (0:0)

Strijelci: Slavica Krstevska u 19. minutu za Budućnost, a Azra Orahovac u 16. i Jana Merdović u 26. minutu za Mladost.

Igračica utakmice: Jana Merdović

Obilić – Ilarion 1:2 (1:1)

Strijelci: Darija Čižek u 12. minutu za Obilić, a Tina Janketić u 13. i 16. minutu za Ilarion.

Igračica utakmice: Ana Vlahović

Durmitor – Ekonomist 0:8 (0:4)

Strijelci: Jelena Nikčević u 2. i 12. minutu, Anastasija Zarubica u 6. minutu, Katarina Mitrović u 8. minutu, Teodora Cebalović u 23. i 20. minutu, Elena Damjanović u 24. i 25. minutu.

Igračica utakmice: Teodora Cebalović

Breznica – Cvetex nije odigrana

6. kolo

Mladost – Durmitor 13:0 (8:0)

Strijelci: Jana Merdović u 2. i 5. minutu, Amra Luković u 3, 9, 12. i 14. minutu, Azra Orahovac u 6, 7. i 24. minutu, Ema Obradović u 19. i 21. minutu, Nikolina Mozer u 26. minutu, Tijana Džankić u 28. minutu.

Ilarion – Ekonomist 6:0 (4:0)

Strijelci: Sara Đorđević u 3. minutu, Ajla Frljukčić u 7. minutu, Nikolina Ratković u 8. minutu, Tina Janketić u 14. i 17. minutu, Ana Vlahović u 30. minutu.

Obilić – Breznica 3:2 (0:0)

Strijelci: Darija Čižek u 16. minutu, Anja Zećiri u 18. minutu i Kristina Lazović u 22. minutu za Obilić, a Anja Vraneš u 28. minutu i Ena Spahić u 30. minutu za Breznicu..

Igračica utakmice: Darija Čižek

Cvetex – Budućnost nije odigrana

Lista strijelaca:

10 golova: Angelina Drešaj (Budućnost)

9 golova: Jana Merdović (Mladost)

8 golova: Jelena Nikčević (Ekonomist)

7 golova: Dunja Bojanić, Amra Luković (Mladost)

6 golova: Nađa Doknić (Ekonomist), Tina Janketić (Ilarion)

5 golova: Slavica Krstevska (Budućnost), Ana Vlahović (Ilarion)

4 gola: Helena Živković (Budućnost), Teodora Cebalović (Ekonomist), Azra Orahovac (Mladost), Anja Zećiri (Obilić),

2 gola: Maša Tomašević, Adelina Orahovac, Aleka Balević (Budućnost), Elena Damjanović (Ekonomist), Ema Obradović (Mladost), Ajla Frljukčić, Nikolina Ratković (Ilarion), Hristina Lazović, Darija Čižek (Obilić)

1 gol: Anđela Bešović, Tijana Džankić, Nikolina Mozer (Mladost), Bojana Bućković, Azra Duraković, Jovana Radović (Cvetex), Darija Asanović, Sara Đorđević (Ilarion), Andrea Todorović (Budućnost), Anastasija Zarubica, Katarina Mitrović (Ekonomist), Anja Vranješ, Ena Spahić (Breznica).