„Lavice“ od minus pet do nove pobjede nad Slovenijom

Nova pobjeda „lavica“ nad Slovenijom u EHF Euro kupu po receptu koji je donio trijumf u Ljubljani prije tri dana.

Izabranice Bojane Popović savladale su danas u Podgorici ekipu Dragana Adžića 34:30.

Ponovo je naš tim nešto sporije ušao u utakmicu, odigrao slabije prvi dio utakmice, nego što je to bio slučaj u četvrtak.

Slovenija je u jednom trenutku imala i pet golova prednosti, ali je na odmor otišla sa plus tri 18:15.

Gošće je u uvodnom dijelu meča nosila Varagić, koja je čak devet puta tresla našu mrežu u tom periodu utakmice, dok u nastavku nije ulazila na teren.

Međutim, sredinom drugog poluvremena „lavice“ su serijom 7:0 preokrenule rezultat i potom kontrolisale meč do kraja za rutinsku pobjedu.

Odbrana je bila na vrhunskom nivou u drugom dijelu, napad onakav kakav svi želimo, pa je uspjeh bio neminovan.

Imala je naša selekcija i prednost od 33:25, ali je Slovenija iskoristili opuštanje u crnogorskoj selekciji u završnici da ublaži poraz.

U crnogorskoj selekciji 11 golova Jovanke Radičević, šest Itane Grbić, četiri je dala Ivona Pavićević, tri Milena Raičević.

Kod gošći devet pogodaka Varagić, po četiri Beganović i Abine.