Odbojka

Odbojkašice poražene na startu kvalifikacija, Finska slavila u Pljevljima

Odbojkašice Crne Gore poražene su od Finske na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

U četiri seta pale su naše cure i propustile šansu u četvrtom setu da osvoje makar bod koji bi mogao biti vrlo važan u ovim kvalifikacijama.

Fenomenalno su Crnogorke otvorile meč pošto su prvi set dobile 25:23.

Ipak u naredna dva daleko od konkurentnog nivoa bile su naše djevojke, što je Finska iskoristila da sa 25:12 i 25:14 dođe do preokreta.

Start četvrtog seta najavio je borbu, pošto je naš nacionalni tim poveo 5:0. Finska se ipak vratila prvenstveno zahvaljujući našem lošem prijemu.

Nijesmo imali rješenja za napade Lakonen i Kokonen, pa je rival pobjegao na 24:19. Tada smo uspjeli da vežemo pet poena na servis Marije Šušić i vratili se u set.

Gošće su nakon toga vezale dva poena za pobjedu.

Kokonen je imala 21 poen, Lakonen 18, u našem taboru 6 poena Tatjane Bokan, 10 Dijane Vuković.