Pratite nas

Atletika

Vesna Kljajević sedma u Evropi

Vesna Kljajević sa trenerom Markom Ristićem

Mlada crnogorska atletičarka Vesna Kljajević, članica AK Tara iz Mojkovca, osvojila je sedmo mjesto u finalu bacanja kugle na Evropskom prvenstvu za mlade, koje se održava u Jerusalimu.

Ona je bacila kuglu na 15,48 metara, koliko i Ela Mantila, koja je zbog boljih ostalih serija zauzela šesto mjesto.

Vesna Kljajević bila je jedina prestavnica iz Crne Gore koja je ispunila normu za Evropsko prvenstvo, na kojem nastupaju predstavnici iz 49 država sa oko 950 takmičara.

Ona je jedna od najmlađih učesnica na šampionatu, a u bacanju kugle mlađa je godinu od konkurencije.

„Plasmanom u finale i osvojenim šestim mjestom, Vesna je potvrdila da se radi o velikom atletskom talentu od koje se očekuje da u narednom periodu postiže velike rezultate za crnogorsku atletiku na međunarodnoj sceni“, saopšteno je iz ASCG.