Atletika

Vesni Pavlićević nova titula šampionke Crne Gore

Atletičarka Podgoričkog maratona Vesna Pavlićević, pobijedila je na trci na 1500 metara i osvojila titulu prvakinje Crne Gore na prvenstvu u Baru.

Sa više od pet sekundi zakašnjenja u cilj je ušla Dijana Stanišić iz Sparte, dok je treće mjesto pripalo Anastasiji Pajović iz Lovćena.

Na 100 metara pobijedila je Anđela Drobnjak, atletičarka Jedinstva, ispred Marine Semenove iz Mornara i članice Lima Maše Bubanje.

Anabela Mujović iz AK Sanja trijumfovala je na 400 metara, druga je i u ovoj disciplini bila Marina Semenova, a treća Marija Živković iz Lima.

Na 100 metara sa preponama Mia Milašinović iz Sanje bila je najbolja, a slijedile su je Maša Bubanja i Ivana Milošević, takođe iz Sanje.

U štafeti 4×100 metara najbolje su bile atletičarke Sanje, ispred Jedinstva i Lovćena.

U troskoku je slavila Ljiljana Matović (Dionis), drugu poziciju osvojila je Anđela Drobnjak iz Jedinstva, a treće Anabela Mujović, članica Sanje.

Ana Bošković iz Tare pobijedila je u bacanju kladiva, druga je bila Vesna Kljajević iz istog kluba, a treća Imam Zejnilović iz Mornara.